Йоханнес Іттен, автор колірного кола і творець основної роботи з теорії та мистецтва кольору, не раз підкреслював, що саме внутрішній стан людини визначає, наскільки гармонійно вона виглядає в тому чи іншому одязі. Але й про важливість естетики та смаку сперечатися не доводиться.
Одяг - один із найдоступніших способів розкрити свій внутрішній світ через зовнішній образ. Саме тому важливо вміти керувати своїм гардеробом та розбиратися в тонкощах стилю. Розкажемо про 6 принципів гармонійного поєднання кольорів в одязі, які ти зможеш використати.
Поєднуй кольори за колірним кругом
Колірний круг є умовною формою, де зображені кольори видимого спектра. Коло включає основні чисті кольори: червоний, синій, жовтий, зелений і кілька додаткових: фіолетовий, блакитний, помаранчевий, синьо-зелений і так далі.
Колірний круг створений таким чином, щоб будь-яка комбінація кольорів та відтінків у ньому виглядала гармонійно. Для цього використовують умовні геометричні фігури: трикутник, квадрат та прямокутник, які дозволяють знайти потрібні комбінації.
За посиланням дивіться модні жіночі плаття у трендових кольорах
Використовуй не більше трьох відтінків в одному образі
Незважаючи на те, що це правило вже не таке популярне, воно дозволяє легко створювати естетичні образи для будь-якого заходу.
Так звана класична тріада найчастіше передбачає поєднання двох контрастних відтінків і третього - тієї ж палітри, що й один із контрастних. Використовуючи це правило, ти зможеш створити яскравий, але при цьому акуратний образ.
Монохромні образи доповнюй яскравою деталлю
Монохромний образ - ідеальний варіант для тих, хто хоче скласти стильний образ, доклавши при цьому мінімум зусиль. Пам'ятай, що монохромні образи виглядають вдалішими, якщо ти поєднуєш між собою речі різних фактур.
А щоб зробити образ ненудним та збалансованим, додай акцентну деталь. Це може як невелика прикраса, так і серйозніший аксесуар: сумка, хустка або окуляри.
Вишуканий та стильний жіночій одяг 2023 чекає на вас!
Складай ахроматичні образи
Безпрограшний варіант, який підійде всім дівчатам, – образ, що поєднує ахроматичні кольори, тобто чорний та білий. Всі відтінки, розташовані між ними, також входять до категорії ахроматичних.
Поєднання білого, сірого та чорного відтінків в одному образі – ідеальний варіант для створення як повсякденних, так і урочистих образів.
Як і у випадку з монохромними образами, акцентні деталі у вигляді аксесуарів також дозволять додати образу більше фарб та ефектності. Перевагу віддай актуальним цього сезону яскравим кольорам.
Поєднуй в одному образі компліментарні кольори
Компліментарні, тобто контрастні поєднання кольорів в одязі, — також один з найпростіших способів створити базовий гардероб.
Компліментарні кольоропоєднання мають на увазі комбінацію двох протилежних кольорів, що доповнюють один одного. Орієнтуватися при цьому слід на класичний колірний круг Йоганнеса Іттена.
З обережністю до цього способу складання образів слід підходити дівчатам із пишними формами. Традиційне горизонтальне поєднання різних кольорів, особливо в рівних пропорціях, може візуально нарізати фігуру навпіл.
У цьому випадку краще використовувати одяг, який візуально витягне силует: штани та джинси з високою талією, подовжений верхній одяг і так далі.
Читайте також: Модні кольори 2023 року в одязі
Зважай на свій кольоротип зовнішності
Кольоротип зовнішності – це певне поєднання кольору волосся, губ, очей, відтінку шкіри. Існує чотири основні кольоротипи: зима, весна, літо та осінь. Це пов'язано з тим, що для кожного з них найчастіше характерні саме ті відтінки у образі, відповідні до пори року, у якому ми народилися.
Так, наприклад, дівчатам «літо» та «зима» підійдуть холодні відтінки будь-яких кольорів. Особливо цікаво виглядатимуть яскраві, насичені кольори. Дівчатам з кольоротипом «весна» та «осінь» підійде одяг тепліших відтінків.
Щоб точно визначити свій кольоротип і зрозуміти, які кольори прикрашатимуть, а які зроблять зовнішність менш привабливою, спробуй зробити таке:
-
Змий всю косметику з обличчя та заколи волосся. В ідеалі голову потрібно замотати білою хусткою або рушником.
-
Шматочки тканини або паперу різних кольорів по черзі прикладай до обличчя і відзначай, які кольори та відтінки роблять шкіру обличчя більш здоровою та красивою, а які підкреслюють її недоліки.
Бажано, щоб експеримент проводився вдень, оскільки натуральне світло допоможе точніше визначити свій цветотип.
У сучасній стилістиці теорія кольоротипів вважається застарілою, але це означає лише те, що їй не слід слідувати суворо. При цьому вона все ще підходить, щоб зорієнтуватися, кольори якої температури більше йдуть твоїй зовнішності.
Автор: Ольга Ракітянська
Дивіться також: Модні плаття 2023 - фото, фасони, тренди